Březen 2010

Dortová bitva

31. března 2010 v 19:54 | Klaríís |  Funny
Tak už nevím, co členy Metallicy popadlo, že po sobě začli házet, nebo stříkat takovej ten krém ve sprejích přímo uprostřed představení! I když má James na hlavě ještě tácek od dortu, tak bych to spíše přirovnávala k ní. Docela se jim to povedlo, to už usuďte sami:-). Nicméně by mě zajímalo, jak to pak ten Kirk sundával z kytary:-D. Plus tedy jedna perlička na konec:-)
Maggotsofslipknot.blog.cz

Opět nové fotky...

30. března 2010 v 18:08 | Klaríís |  MurderDolls
Vůbec z nich nejsem paf a vůbec je ani moc neposlouchám...právě jsem o sobě řekla dva protiklady, protože moje nynější závislost se nazývá(už asi tušíte) Murderdolls!:-D U nich mi vážně stačí si poslechnout zhruba pět písniček v kuse a mám toho plný zuby...no jo, to kdybych to za hodinu nehrotila zase:-D Někomu jsem říkala, teď už nevím komu, že sem ty fotky dávat nebudu, ale když jsou ty hoši tak aktivní, tak se tady pro ně vyhřáté místo určitě najde:-). Věřím, jejich hair-punk-metal není zrovna to pravé ořechové pro každého a jejich texty jsem zatím nepročítala a raději to ani nehodlám dělat, protože pak by mě asi zklamalo, že za moc nestojí(nejsem si jistá, jen soudím to, co jsem odposlouchala). Takže tady další várka povedených fotek... Není nutno popisovat, kdo na nich je:-D Ale jinak Wednesday(ano, ten co má účes jako by mu někdo vrazil ze zadu facku) a mistr všech býčích koloseí Joey...
Maggotsofslipknot.blog.cz

Vykradači kytarových riffů...?!

29. března 2010 v 18:20 | Klaríís |  Zaujalo mě...
Přiznávám se, že tento článek jsem opravdu neměla v úmyslu, ale když vidím, že občas nějaká kapela sem tam "ukradne" nějaký ten riff větší pálce, než je ona sama, tak bych to nebyla já, abych se o to s vámi nepodělila. Nicméně přináším vám tady čtyři kapely se čtyřmi odlišnými žánry, jež spojuje právě elektrická kytara. První tu máme Billy Talent a jejich (možná) hitovku, který je proslavila a metalovou legendu Iron Maiden s docela "zašantročenou" písní Gates Of Tomorrow...schválně, poslechněte si začátek;-)Posledního adepta tady máme hodně neznámou kapelu, Nothing Gained, kteří mě tedy opravdu naštvali, protože jejich písně nejsou k dostání vůbec nikde ani na YouTube, takže vám sem šoupnu odkaz na jejich ofíka, kde se píseň spustí sama pod názvem "Bane". A na koho je to vlastně patent? Pozorný metalista si všimne, že riffy v pozadí silně připomínají Right Now od Korn. To je zatím o de mně vše, své postřehy sem kdyžtak(a jestli nějaké budou:-D) hodím později.

Nothing Gained: http://www.nothinggained.com/

Korn-Right Now

Murderdolls na MySpace

28. března 2010 v 21:22 | Klaríís |  MurderDolls
Nynější formace kapely Murderdolls, Joey-Wednesday opravdu nezaotálejí. Při natáčení novéh alba ještě stíhají házet fotky na svůj profil na MySpace a ještě k tomu něco napsat. Samozřejmě jsem jej projela křížem krážem a tady přináším jejich nejnovější fotky. Pojďme nahlédnout pod kapotu tohoto bouráku v hlavních rolích uvidíte: Joeyho cobi kovboje a Wednesdaye v těle manga postavičky:-D
Maggotsofslipknot.blog.cz

Trinacria-Travel Now Journey Infinitely

28. března 2010 v 12:27 | Klaríís |  Madhouse
Včera, když jsme vybírali, co dál na recenzi, dostala jsem na výběr tuhle kapelu. Z důvodu monotónnosti jejich skladeb jsem jí nechala být, ale intro téhle písničky mi pořád zůstalo ležet v hlavě. Možná bych jej o jedno "hejknutí" zkrátila, protože začíná být nudné, ale vcelku jinak ujde. Dokonce si myslím, že jako bych slyšela tu známou melodii z filmu Titanic, takže to už posuďte sami;-)


Murderdolls opět na scéně

27. března 2010 v 12:58 | Klaríís |  MurderDolls
Milovníci rock´n´rollu a zběsilého punk-metalu držte se, američtí průkopníci těchto stylů, Murderdolls, jsou opět na scéně po osmi letech! Nynější formace Joey-Wednesday už nahrávají nové album zvané Women and Children Last, které by mělo vyjít již tohle léto. Nicméně známý bubeník Slipknot, Joey Jordison na čas odložil bubny do kouta a v této kapele se věnuje především kytaře.
Tady si můžete přečíst jejich první report z nahrávání:-):

"Tady jsou Joey a Wednesday!! Píšeme ze studia v Hollywood Hills, kde zrovna nahráváme naše nové album "Women and Children Last". Bicí party máme, až na jeden song, kompletně nahrány. Teď přijde čas na basu a kytaru. Tohle album se vám zažere do xichtu, slibujeme! Zemřete, po poslechu prostě přestanete žít... hahaha. Docela se o nás začíná pokoušet ponorková nemoc, protože dnem i nocí jenom nahráváme a vůbec neopouštíme studio. Nemůžeme se dočkat, až to všichni zmrdi tam venku uslyší! Tak zatím.."

- Joey a Wednesday

Přidávám fotku Wednesdaye, který za ta léta změnil sestřih a já podotýkám, že jen k lepšímu:-)
Maggotsofslipknot.blog.cz

Welcome to the Dance Of Death...

27. března 2010 v 12:34 | Klaríís |  Moje Recenze
Tak konečně, skoro po čtvrt roce, se na svět vyhrabala recenze o Iron Maiden a jejich předposledním počinu, Dance Of Death. Svoje postřehy, názory a rady pište do komentářů, budu ráda:-). Recenzi čtěte ZDE


Najděte 10 rozdílů...

25. března 2010 v 17:33 | Klaríís |  Zamířeno→na mě
Pravda, že já jich tam vidím nejméně 100 :-D. Jinak lépe řečeno, dílko představuje basáka od Kornu, Fieldyho, ale to jistě všichni víte:-D. Občas opravdu mi dochází nápady, co na blog uveřejnit, aby to nebylo příliš banální, ale pak mě vždycky napadne nějaká perla, že prostě nelze odolat;-)(zrovna tohle opravdu není, jen je zde vidět, co dělám v hodinách:-D)Ostatně zájímá mě i Váš názor;-)
Maggotsofslipknot.blog.cz

Fade To Black...

22. března 2010 v 21:34 | Klaríís |  Zaujalo mě...
Když jsem vymýšlela tento desing, přemýšlela jsem, co dát do záhlaví. Přiznávám se, že mě napadala spousta věcí, ale žádná se nezdála být tak dobrá, tak jsem to na čas přestala řešit až jsem narazila na onen text Fade To Black-jak jinak než od Metallicy. Připadal mi opravdu upřímný ač je to baladická píseň, úplně jsem se do ní zbláznila. Sice nevím, jaké černé myšlenky naše mistry napadaly, když tuto píseň skádali, ale nyní mohu říci, že se jim to velice povedlo. Na stránky si moc texty písní nedávám, protože každý vůl si je dokáže na karaoke textách vyhledat sám, ale hned po Dance Of Death mě zaujala tahle, tak jsem prostě neodolala...:-) Čtěte níže.Sobotní večer na Reincarnate

21. března 2010 v 12:14 | Klaríís |  Others koncerts
Jak jistě napovídá titulek článku, zase se něco hrálo v našem městě a tak vám přináším alespoň malou ochutnávku z koncertu Reincarnate a taky pár zážitků, nechtěných návštěv a...prasklé struny:-D.

Celý koncert se odehrál v klubu Rex, hned vedle Ponorky tuto sobotu 20.3.2010, kde měly odehrát svůj koncert méně známé jihlavské kapely, jako jsou Jet Stream, Crate, D.O.P a Reincarnate. První vystupovali Reincarnate, kteří měli možná asi jako jediní největší účast publika. Celé vystoupení oživilo to, že basákovi praskla struna(ještě před koncerte mi říkal, že se to rozhodně nemůže stát:-D)Naštěstí výmněna byla rychlá, takže se bezproblému pokračovalo dál.

Myslela jsem, že vám něco povím dalekovíc o těchto kapelách, jenže po první skupině se to tam všechno střískalo, zhulilo a vyvalilo ven, takže na následující kapelu D.O.P, jejíž zpěvák mi neuvěřitelně připomínal toho od Rage, tam bylo asi okolo patnácti lidí.


Okolo půlnoci nám bohužel přijela jedna nechtěná návštěva-policajti. Ani se nedivím, že je zavolali, protože jsme tam řvali na celou ulici a vsadím se, že to byl někdo ze starších generací. Samozřejměn v klubu se nacházela velká část nezletilých v rozverné náladě a to byste nevěřili, jak rychle dokázali vystřízlivět. První to schytal jeden kluk(nebudu uvádět jména), kterej ležel na silnici skoro se zdálo, že až v bezvědomí. Říkám vám, ještě popkorn a je to tam jako v kině. Všichni stáli nasračkovaný na balkoné a sledovali, jak toho nebožáka odváží sanitka. Policajti nevešli ještě do klubu, takže byl nejvyšší čas zmizet. Nepozorovaně jsme se vytratili, takže žádnej větší průser se naštěstí nekonal, ale dávám radu, pokud vám není ještě 18, raději nechlastejte na veřejných místech. Toť vše, mějte se.
- vaše KlaríísV zajetí St.Anger...

20. března 2010 v 14:17 | Klaríís |  Zamířeno→na mě
Opět jsem po delší době zavítala do dob ne tak příliš slavného alba Metallicy z roku 2003, St.Anger. Já osobně proti němu nic nemám, jen mi poněkud vadí zvuk celé nahrávky, ale jinak docela dobré:-). Občas se přistihnu, jak si dokonce některé skladby pobrukuji:-D. Tady jen tak pro netušící(ale jste asi určitě všichni tušící:-)) pár skladeb, které se mi tam opravdu líbí...

The Unnamed Feeling
Nehledě na zvuk, to moc v některých momentech nezní ani jako Metallica.


Frantic
Kdo by neznal:-)Ale ten úvodní obrázek, když je video nespuštěné, mě opravdu rozesmál:-D


St.Anger
Tady se mi líbí hodně refrén..

My dětí ze stanice ZOO

17. března 2010 v 14:23 | Klaríís |  Literatura
Asi před dvěma dny jsem dočetla celosvětově známou knihu, lépe řečeno životopis narkomanky, My Děti Ze Stanice ZOO. Hodně lidí jí určitě zná a kdo ne, rozhodně doporučuji přečíst.

Kniha vypráví o dívce, Christianě f., která přišla již za svých dětských let do styku s drogama. V dnešní době bohužel nejsou drogy už nic neobvyklého, takže si dokážete představit, jak velký to udělal poprask zvlášťe, když se tento smutný příběh odehrával v 70. letech 20.století v Západním Berlíně ve čtvrti Grossiupstadt(možná to je napsané špatně). O Christianně měl vyjít pouze jeden obsáhlý článek v novinách, ale nakonec se Kai Hermann a Horst Rieck rozhodli vydat rovnou celou knihu, jejíž hlavní postava odvykládá svůj příběh na magnetofonovou pásku a následnovně je redaktory slohově zpracován.
Knihu můžete kupovat ZDE nebo potom ji určitě najdete na pobočkách všech knihoven.

Obálka: My děti ze stanice ZOO

Že by Metallica nosila štěstí?

16. března 2010 v 17:29 | Klaríís
Nenávidím matematiku. A netajím se tím. Jsem už na střední a dala jsem si schválně přihlášku na jazykovou školu, kde je především literatura, jazyky a dějepis, které mě moc baví a hádejte z čeho propadám. Z MATEMATIKY!!!:-D Říkám, jak jsem šťastná, když dostalnu pitomou 4 z písemky a bylo by moc super, i kdyby byla na vysvědčení, ale... zase to ale. Máme na ní úplně vypatlanýho učitele, který je sice chytrej jak bible sama, ale nebylo mu darováno naučit ostatní. A ještě více potěšující je to, že ten učitel je i náš ředitel, takže dvě třešničky v jednom:-). Jak už jsem se zmiňovala, matematika mě moc nudí, tak jsem sáhla po tužce a nakreslila jsem to první, co jsem uviděla. A to první vlastně byl obal St. Anger(viz níže). Málokdy uznám, která moje kresba se mi povedla a tohle ač je to jen malá malůvka v hnusném sešitě, tak přiznávám, že se mi moc líbí:-), ale teď k tématu. Proč by měla Metallica nosit štěstí? Ten náš kokot mě totiž v hodině vyvolal k tabuli a já dostala NEUVĚŘITELNOU -2:-D! Takže dnes mi mojí náladu už nic nezkazí:-)
Matematice zdar!:-D(jo a mějte se taky super:-D)
-vaše Klaríís
Mistrovské dílo:-D Koukejte na tu ruku, ten zápis o podobnosti trojúhelníku je tam nepodstatnej:-D
St.Anger

Problém: rádoby originální blogy

15. března 2010 v 19:55 | Klaríís
Jde o článek ne moc podstatný, ale jeho obsah problému se objevuje takřka všude.

O tomto tématu jsem chtěla napsat už dřív, ale můj drahocenný čas mi to dovolil až dnes. Lépe řečeno tu dnes bude mluva o blogerech, kteří chtějí svůj blog "zoriginálnit" a plácají tam páté přes deváté(nemluvě o růžových monstrech). Je to jen takový menší detail, o kterém by bylo dobré otevřeně mluvit. Upřímně řečeno, už mě opravdu unavují blogy, jež uveřejňuji články "kusowka", "photečky" a nebo nějaký článek, který zkopírovali z jiné stránky a takhle se celý kolotoč rozjíždí. Málokde narazím na blog, kde zůstala mysl prozatím čistá a nezabívají se těmito "blbostmi". Nebo už píší takové komentáře typu: "obííhám", "náádherné" atd. Možná si teď klade nějaká moje spřátelená stránka(vyvaruji už slova SB), proč jim také nenapíšu na blog a já bych nejraději odpověděla: Proč mám psát někomu, kdo píše články jednou za uherskej rok, nebo píše totální hovadiny. Samo se projeví, který blog mám opravdu ráda a opravdu se o něj zajímám, že mám ke skoro každému článku nějaký svůj názor. Mám i mezi přáteli ty, kterým jsem už nenapsala ani nepamatuji...oni mi také nepíší a tak žijeme v jaké si symbioze(nejsem si jistá, jaké tam je i:-D)Ale to už jdeme od tématu. Originální blogy jsou, ale nacházíme je jen zřídka kdy(o tom mém mluvím v neutrálu). Vítán je tu ten, kdo by chtěl a vyjádří svůj názor o komerci blogů.
To jen můj názor, mějte se hezky.
-vaše KlaríísTarja & Scorpions-konečně slibovaná skladba The Good Die Young

14. března 2010 v 10:26 | Klaríís |  Tarja Turunen
Někdy si povídám, jak je možné, se sem podávám informace se spožděním, ale člověk zase nemůže lítat všude že. Přiznávám se, že jsem toto video našla na jednom blogu a dovolila si jej zkopírovat. Co se týče písničky, líbí se mi. Někdy, když poslouchám jenom Tarju, připadá mi, jako kdyby ani z NW neodešla a jsou to pořád jejich písničky(ale nejsou:-D) Video-níže


Opět nový kabátek

13. března 2010 v 23:40 | Klaríís |  Blog
Tentokrát tady máme něco, co tady ještě nebylo a tím bylo myšleno právě to, že snad poprvé v historii tady není desing s nějakou kapelou(krom názvu:-D). Vím, je to trochu neobvyklé, tenhle obrázek se mi líbil, tak jsem s ním udělala i desing, ale moc dlouho se tu neohřeje, protože mám už vymyšlený další:-). Ovšem jsem zvědavá na vaše názory.

Čtyři roční období

13. března 2010 v 21:37 | Klaríís |  Sladkosti pro vaši plochu
Dlouho jsem přemýšlela, jak tuto rubriku uvést jinak, než "tapety", které mi už připadají docela okoukané. Nechci sem dávat monotónní věci, které se mi líbit nebudou, ale třeba budou někomu jinému, ale takové věci, které už za něco stojí. První, co se objevilo na seznamu mého zájmu, byly čtyři roční období. Kvůli velikému rozlišení dávám jen první malý obrázek, něco jako reklamu a toho,koho to zaujalo, nechť ať dychtivě rozkliká nabídku Celý článek:-).

Metallica live in America

11. března 2010 v 22:50 | Klaríís |  Live
Tak mi zase jednou něco udělalo radost:-). Mamka na mě vyrukovala s tímto DVD jen tak pro nic za nic, že ho splašila asi za stovku v jednom katalogu:
Zajímavé je to, že jsem o tomto koncertu ani DVD nic nenašla, tak jsem musela cover oskenovat a vypadá to naprosto monstrózně...ostatně jsem sem chtěla dát internetovou adresu, kde si jej můžete zakoupit, ale už ho stáhli z prodeje a místo něj tam podstrčili "Devil´s Dance live in Lisaboa 2008" takže přihazuji odkaz alespoň na něj;-)Kupujte ZDE

Korn v Simpsonech

11. března 2010 v 14:32 | Klaríís |  Korn
Je to opravdu jen taková blbůstka, které by si zajisté povšimnul opravdový milovník Kornu a Simpsonových. Jsme už zvyklí, že občas nám filmový producenti podstrčí do filmu nějakou tu slavnou osobnost jako hlavní chod, ale v tomto díle se nejedná o osobnosti, ale o píseň Freak On A Leash která následuje asi v 5:45. Nicméně kdo není ale fanoušek Korn, určitě nepohrdne další dávkou simpson-humoru, kterého je v tomto díle opravdu mnoho obsaženo. Sledujte ZDE

Symphony Of Destruction v trojím podání

9. března 2010 v 20:37 | Klaríís |  Metal Mix
Tak tedy první v originálu Megadeth...


...pak funny verze od Metallicy...


...a na konec od Nightwish!(podle mě také nejlepší)